Architektura HPE BladeSystem
z HPE Virtual Connect plus HPE OneView
rozwiązanie rekomendowane przez ekspertów

Dowiedz się więcej

Kiedy potrzebujesz inteligentnej, wydajnej i redukującej koszty infrastruktury serwerowej dla wymagających  obciążeń, polecamy modułową platformę HPE BladeSystem. Ponieważ dodatkowo bardzo liczy się szybkie zarządzanie i łatwe monitorowanie pracy, rekomendujemy rozwiązanie – wybrane serwery HPE BladeSystem z HPE Virtual Connect wraz z oprogramowaniem HPE One View.

HPE-BladeSystem_1x_26x9Teraz nawet 65% taniej!
Sugerowana cena netto na cały zestaw dla klienta:
121 999 PLN*Jestem zainteresowany
Zestaw promocyjny obejmuje:

  • Obudowę HPE BladeSystem w cenie promocyjnej 1 PLN
  • Dwa serwery HPE BL460c Gen9 E5-2620v4 Kit każdy po 16GB HPE 1Rx8 PC4-2400T-R plus dwa dyski HPE 300 GB 12G SAS 10K 2.5in SC ENT HDD
  • Oprogramowanie zarządzające HPE OneView na 16 serwerów Blade w cenie promocyjnej 1 PLN
  • Dwa moduły HPE Virtual Connect FlexFabric-20/40 F8 Module – jeden w cenie promocyjnej 1 PLN
  • Wkładki połączeniowe
  • Komplet zasilaczy i wentylatorów typu hot-plug
  • Nadmiarowy moduł do zarządzania Onboard Administrator
    Sprawdź dostępne pakiety serwisowe »

Dlaczego HPE BladeSystem z technologią HPE Virtual Connect?
Infrastruktura IT tak praktyczna i wydajna jak nigdy

sprawdź

Kompaktowa konstrukcja, modularna budowa, automatyzacja procesów instalacji i utrzymania, czy zdalne zarządzanie z proaktywnym wykrywaniem usterek, to tylko część z zalet serwerów Blade HPE. Kluczowe z punktu widzenia małych i średnich przedsiębiorstw jest to, że serwery te po prostu się opłacają – są nie tylko energooszczędne, lecz przede wszystkim zaprojektowane pod kątem maksymalnej uniwersalności i  długiego czasu użytkowania. Łącząc wszystkie podzespoły infrastruktury w systemie HP BladeSystem, HPE zaoferował kolejne istotne usprawnienie w zakresie konfigurowania połączeń i zarządzania serwerami – wirtualizację „brzegu” serwera. Technologia Virtual Connect uwalnia administratorów od ograniczeń tradycyjnej infrastruktury, oferując warstwę wirtualizacji między siecią i serwerami.

W rezultacie powstaje elastyczna infrastruktura, w ramach której można dodawać lub wymieniać serwery oraz szybko przenosić obciążenia w celu zaspokojenia własnych potrzeb, bez konieczności przystosowywania aplikacji biznesowych do sztywnych wymagań ograniczonego zbioru urządzeń.

W ramach technologii HPE Virtual Connect jedna obudowa BladeSystem c7000 może obsługiwać maksymalnie 16 serwerów oraz setki maszyn wirtualnych. Nie oznacza to, że od razu trzeba kupić 16 serwerów – można zacząć od zaledwie kilku i wraz z rozwojem firmy stopniowo rozbudowywać infrastrukturę.

Po wdrożeniu technologii Virtual Connect wystarczy, aby administratorzy systemu, sieci LAN i sieci SAN udostępnili połączenia do sieci LAN i SAN użytkownikom. Podczas instalowania kolejnego serwera w przyszłości administrator systemu nie będzie musiał wzywać administratorów sieci LAN i SAN – może samodzielnie umieścić nowy serwer typu blade w obudowie, przypisać odpowiedni profil serwera zawierający zdefiniowane połączenia sieciowe, a następnie uruchomić całe rozwiązanie.

Administratorzy sieci LAN i SAN nie muszą uczestniczyć w obsłudze infrastruktury po wdrożeniu technologii Virtual Connect, więc można mieć obawy, że utracą oni kontrolę nad swoimi sieciami. Jednak w rzeczywistości wcale nie tracą jej. Technologia Virtual Connect nie jest częścią sieci LAN lub SAN – łączy jedynie serwery z sieciami. Wbudowane mechanizmy uwierzytelniania umożliwiają przypisywanie uprawnień w oparciu o role. Niektóre zadania konfiguracyjne muszą być wykonywane przez administratorów sieci LAN, inne przez administratorów sieci SAN, a jeszcze inne przez administratorów systemu. Każdy pracownik dysponuje tymi samymi uprawnieniami i zakresem obowiązków, jak przed wdrożeniem technologii Virtual Connect – różnica polega na tym, że teraz pracują o wiele wydajniej i szybciej realizują zadania.

Dlaczego HPE OneView?
Zarządzanie IT nadzwyczaj łatwe i szybkie

sprawdź

HPE OneView to pierwsza w branży platforma do zarządzania infrastrukturą  Hewlett Packard Enterpris, opracowana w oparciu o doświadczenia klientów. Jest wyposażona w nowoczesny, intuicyjny interfejs, który w przejrzysty sposób prezentuje komplet informacji, a także udostępnia automatyczne analizy ułatwiające typowe zadania. Wystarczy jeden rzut oka i w ciągu minut, a nie godzin, można zacząć aktualizacje czy rozwiązywanie problemów. Co daje HPE OneView? Przykładowo – udostępnienie  wirtualizatorów na 16 serwerach za pomocą narzędzi tradycyjnych wymaga kilku godzin pracy administratora. To samo zadanie wykonane z użyciem platformy HP OneView trwa tylko kilkanaście minut.Pełniąc rolę konwergentnego środowiska zarządzania, system HPE OneView pozwala w spójny i łatwy sposób zarządzać złożoną infrastrukturą serwerową – zapewniając przy tym szerokie możliwości w zakresie automatyzacji zadań administracyjnych. Rozwiązanie cechuje wysoki poziom standaryzacji. Predefiniowane akcje obejmować mogą m.in. konfigurację maszyny wirtualnej, czy instalację systemu operacyjnego. Automatyzacja zwalnia administratorów od konieczności wielokrotnego powielania tych samych czynności. Dzięki temu specjaliści mogą zająć się innymi, bardziej twórczymi i efektywnymi biznesowo zadaniami, przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka wystąpienia błędu ludzkiego.

Oprogramowanie HPE OneView jest dostarczane w postaci gotowej maszyny wirtualnej dla najpopularniejszych środowisk wirtualizacyjnych. Takie podejście eliminuje konieczność żmudnego i długotrwałego procesu instalacji i konfiguracji. Skonfigurowanie OneView zajmuje raptem kilkadziesiąt minut

Kolejnym ułatwieniem jest możliwość wykorzystania zdefiniowanych uprzednio szablonów konfiguracyjnych pozwalających w łatwy sposób modyfikować kluczowe parametry poszczególnych serwerów. Tego rodzaju profile mogą zawierać szczegółowe informacje dotyczące konfiguracji komputera, aż do poziomu BIOS. Poszczególne profile mogą być łatwo przenoszone poszczególnymi maszynami. Mając gotowy profil możemy łatwo i szybko konfigurować kolejne serwery – nawet w przypadku awarii, gdzie jedna maszyna ma zastąpić inną. Tego typu podejście znacząco ułatwia działania administracyjne i wprowadzanie wszelkich zmian w infrastrukturze serwerowej.


Chcesz wiedzieć więcej? Zostaw nam swoje dane, a na wskazany adres e-mail wyślemy Ci raport dotyczący nadążania za zmianami w infrastrukturze centrum przetwarzania danych.

Pobierz raport

Wybierz IT, które da Ci moc.
Jeśli jesteś zainteresowany zautomatyzowaniem swojego IT, zapraszamy na indywidualne warsztaty z pokazem demo!

Skontaktuj się z nami